OLAĞANÜSTÜ KEŞİF!

OLAĞANÜSTÜ KEŞİF!

İngiltere’deki Henley-on Thames’da 6 – 7 Nisan 2019 tarihinde organize edilen dedektör rallisi etkinliği Spring Detectival 2019’a distribütörümüzün daveti ile biz de katıldık. Etkinliğin ikinci günü olan 7 Nisan sabahının ilk saatlerinde, ikisi Multi Kruzer kullanıcısı olan dört kişi tarafından, Orta Çağ’a ait olduğunu düşündüğümüz mükemmel bir hazine keşfedildi.

Akabinde haber verilen yetkililer (arkeologlar, müze çalışanları vb.) hızlıca olay yerine gelerek, alanı emniyete aldıktan sonra, keşfi yapan dört kullanıcı eşliğinde alanda kazı çalışmalarına başladı. Çalışmaların devam ettiği alanda (orada olduğumuz süre boyunca) 9 altın sikke, 200 civarı gümüş sikke bulundu.

Herkes için, özellikle de bizim için oldukça gurur verici bir gündü çünkü; herkesin gözü önünde gerçekleşen keşifte Nokta Makro Dedektör markası olan Multi Kruzer, bu keşfin başrolündeydi.

Kazı çalışmaları tamamlandıktan sonra çıkarılacak olan tüm hazinenin maddi değeri, yetkili uzmanlarca belirlendikten sonra, arazi sahibi ve keşfi yapan Multi Kruzer kullanıcıları arasında yarı yarıya paylaştırılacaktır.

Fotoğraf Galerisi


“OLAĞANÜSTÜ KEŞİF!” için 2 cevap

  1. Murat kalkancı dedi ki:

    Multi Kruzer dedektörün Fiyatı nedir?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir